Nechápala jsem, nechápu a nikdy nepochopim...=/

22. dubna 2010 v 18:09 | Princesska...=* |  Píšu...

Lidi, sice je to dlouhý, ale přečtěte si to prosím!! Je to vážně hnus!! Myslím, že přesně todle se děje v podvědomí každý holčiny která spadne do anorexie!!=( Hnus!!=(

Dopis od Any


Dovol mi představit se. Jmenuji se, nebo jak mě nazývají lékaři a jiní, Anorexia. Moje celé jméno zní Anorexia Nervosa, ale můžeš mi říkat Ana. Myslím, že se můžeme stát dobrými partnery. V blízké budoucnosti do tebe budu investovat hodně svého času a totéž očekávám od tebe.
V minulosti jsi slyšela své učitele a rodiče jak o tobě mluví jako o zralé a inteligentní osobě s tolika možnostmi. Kam se to podělo, mám se ptát? Nikdy nic z toho nebylo! Nejsi dokonalá, dost se nesnažíš a navíc ztrácíš čas přemýšlením a mluvením s přáteli nebo kreslením! Tyhle slabosti ti nebudou povoleny.

Tví přátelé ti nerozumí, nejsou k tobě upřímní. Kdysi, když se nejistota vkrádala do tvé mysli a ty ses jich zeptala, "Jsem…tlustá?" a oni odpověděli "Ale ne, jistěže ne" Tys věděla, že lžou! Jen já ti říkám pravdu. Tvoji rodiče, škoda mluvit! Víš, že tě milují a starají se o tebe, ale část toho je jen proto, že to jsou rodiče a že je jejich povinností to dělat. Teď bych ti měla říct tajemství: Někde hluboko uvnitř jsou tví rodiče zklamaní. Jejich dcera, ta s tolika možnostmi, je tlustá, líná a nehodná dívka.

Ale já to všechno změním.

Očekávám od tebe hodně. Není ti povoleno jíst moc. Začne to pomalu: snižování příjmu tuku, čtení tabulek s nutričními hodnotami, zbavování se nezdravých, smažených jídel atd. Na chvíli bude cvičení snadné: nějaké to běhání, možná nějaké dřepy či cviky na břicho, nic vážného. Možná takhle shodíš pár kil z toho svého tlustého těla. Ale nebude dlouho trvat a nebude mi to stačit.

Budu od tebe očekávat, že si budeš počítat a zapisovat svůj příjem kalorií a že začneš cvičit více. Vnutím ti limit. Musíš to přijmout, protože mi nemůžes vzdorovat! Začínám se do tebe vkrádat. Hezky brzo, jsem s tebou neustále.Jsem s tebou, když ráno vstaneš a běžíč k váze. Ta čísla se stávají jak přáteli, tak nepřáteli a ty si stále jen zoufale přeješ, aby byly nižší než včera, než večer… Do zrcadla se na sebe díváš s hrůzou.Pícháš a strkáš do každého špeku a usmíváš se, když přejedeě rukou přes kost. Jsem s tebou, když si plánuješ den: 400 kalorií, 2 hodiny cvičení. Ja jsem ten, kdo takhle plánuje, protože odteď jsou mé myšlenky spjaty s tvými.
Sleduju tvé myšlenky po celý den. Ve škole, když ve své mysli bloudíš neznámem, dám ti něco o čem můžeš přemýšlet. Přepočítej si kalorie pro tento den. Je jich příliš mnoho. Zaplním tvou mysl myšlenkami na jídlo, tvou váhu, kalorie a na věci, na které je pro mne bezpečné myslet. Protože teď jsem už v tobě. Jsem ve tvé hlavě, ve tvém srdci a duši. Ta bolest z hladu, kterou předstíráš že necítíš, jsem já.

Hodně brzy ti říkám nejen to, co máš dělat s jídlem, ale i to, co máš dělat pořád. Usmívat se a přikyvovat. Dobře se prezentuj. Vtahuj sakra to tlusté břicho! Bože, jsi tlustá kráva!!!! Když je čas na jídlo, tak ti řeknu co dělat. Udělám to tak, že talířek salátu ti bude připadat jako jídlo hodné krále. Rozházim jídlo kolem a hle, vypadá to, jako bys něco snědla. Ani kousíček…jestli něco sníš, veškerá kontrola bude zničena.. TOHLE chceš??? Vrátit se zpět k té tlusté krávě, jíž jsi kdysi byla??? Přinutím tě zírat na modelky v časopisech. Ty nádherně hubené, s bílými zuby, modely dokonalosti, co na tebe hledí z těch lesklých stránek. Nechám tě myslet si, že nikdy nebudeš taková jako ony. Vždy budeš tlustá a nikdy nebudeš tak nádherná jako jsou ony. Když se podíváš do zrcadla, zdeformuju odraz. Ukážu ti obezitu a ošklivost. Ukážu ti zápasníka sumo namísto vyhladovělého dítěte. Ale to ty nesmíš vědět, protože kdybys znala pravdu, mohla bys opět začít jíst a náš vztah by se začal rozpadat.

Občas se z tebe stane rebel. Ačkoli ne moc často. Rozpoznáš rebelské vlákno, které zůstalo ve tvém těle a které tě dovede do temné kuchyně. Dvířka od kredence se oomalu a jemným vrzáním otevřou. Tvoje oči budou kmitat po jídlech,. které jsem držela z tvého dosahu. Najednou zjistíš, že tvé ruce tápají ve tmě po krabici se susenkami. Zhltneš je, mechanicky, ne kvůli jejich chuti, ale kvůli pocitu, že jdeš proti mně.. Sáhneš po další krabici a další a další. Tvé břicho se nafoukne a začne vypadat groteskně, ale ty stejně ještě nepřestaneš. A po celou tu dobu na tebe budu křičet ať toho necháš, ty tlustá krávo, ty opravdu nemáš žádnou sebekontrolu, budeš tlustá.
Až tomu bude konec, opět se obrátíš na mě a budeš žádat o radu, protože ty opravdu nechceš být tlustá. Překročila si základní pravidlo a jedla jsi a nyní mě chceš zpět. Poženu tě do koupelny, na kolena a přinutím tě hledět na dno záchodové mísy. Tvé prsty pošlu hluboko do tvého hrdla a s pořádnou dávkou bolesti tě zbavím přijatého jídla. Znovu a znovu to budeš opakovat dokud ze sebe nedostaneš jen vodu a krev. To budeš vědět, že je to vše pryč. Když potom stoupneš, budeš se cítit slabá. Ale ihned se postav! Ty tlustá krávo, vybrala sis život v bolesti.
Možná ta volba zbavit se té "pokrývky" je jiná. Možná tě nechám brát projímadla a nechám tě sedět v koupelně až do brzkých ranních hodin, kdy budeš cítit, jak jsou tvé vnitřnosti skrčené. Nebo možná tě jen nechám, aby sis ublížila sama. Mlátila hlavou o zeď dokud by tě nebolela jak čert. Řezání je taky efektivní. Chci abys viděla svou vlastní krev, jak stéká po tvé ruce. A v tom si uvědomíš, že přijmeš veškerou bolest, kterou ti nabídnu. Jsi v depresi, jsi naštvaná, máš bolesti.. snažíš se někoho přivolat, ale jakobys byla němá, nikdo neposlouchá? Kdo by se o tebe zajímal?!?!!Zasloužíš si to, můžeš si za to sama.

Oh, je to kruté? Chceš aby se ti to stalo? Jsem snad neférová? Dělám jen věci, které ti pomohou. Umožňuju ti přestat myslet na věci, které tě stresují. Vztek, smutek, zatracení a osamnění se mohou zastavit, protože já je vezmu pryč a naplním tvou hlavu kalorickýmy výpočty. Dám pryč i tvou snahu vyrovnat se svým vrstevníkům, snahu všechny potěšit. Protože teď jsem já tvůj jediný přítel, jsem ta jediná, kterou musíš potěšit.

Mám i svou slabou stránku, ale tu nesmíme nikomu říct. Pokud se rozhodneš proti mně bojovat, dostat se k někomu a říct mu, jak tě nutím žít, všechno se zničí. Nikdo to nesmí zjistit, nikdo nemůže rozbít ten krunýř, kterým jsem tě pokryla. Já jsem tě stvořila, tuhle hubenou, dokonalou dívku. Jsi moje, jenom moje. Beze mě nejsi nic. Tak se nesnaž mi vzdorovat. Když o tobě jiní mluví, ignoruj je. Zapomeň na ně, zapomeň na všechno co se tě snaží ode mě oddělit. Jsem tvá kladná stránka a míním to nechat tak, jak to je.

Todle jsem našla u nějaký holky na blogu....už ten dess PRO-ANA mě děsil ale stejně jsem to dočetla...blog tady nebudu uveřejňovat i když jsem to zkopírovala ale viděla jsem to na více blogách...HNUS=/((

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Brunette Brunette | Web | 22. dubna 2010 v 20:59 | Reagovat

Je to hnus, ale to ví každý. A ty holky si za to z části můžou samy, ale z části za to může jejich okolí, protože ty kecy jsou někdy dost hnusné. Já mám třeba opačný problém, jsem šíleně vychrtlá, ale od přírody... k tomu velké oči, tmavě hnědé vlasy... A někteří ,,milovaní'' spolužáci na mě radostně volají ,,Smrtko, Kostlivče'' atd.... Ono to taky není až tak příjemné... Nebo když mě někdo obviní že mám anorexii...

2 Brunette Brunette | Web | 24. dubna 2010 v 16:58 | Reagovat

Přesně, lidi kteří mě znají tak ví že anorektička nejsem, sežeru toho někdy i víc než oni... Jenže ti co mě neznají tak mají blbé kecy... a někdy to docela hodně zamrzí... Ale tak vždycky si říkám že lepší aby mi nadávali za to že jsem hubená (kor když jsem hubená od přírody a jím si co chci a kdy chci) než aby se mi posmívali že jsem tlustá... ;)

3 Wendi Wendi | Web | 25. dubna 2010 v 9:44 | Reagovat

ou to je docela krutý a celkem si to vybavuju co se těm holkám honí v hlavě... i kdybych chtěla bejt anorektička (což NIKDY nechci samozřejmě!), tak já bych se nemohla vzdát všech těch jídel co mi chutnaj :-))) divím se, že někdo to dokáže!

4 Nikíísek.Lowíísek Nikíísek.Lowíísek | Web | 26. dubna 2010 v 15:12 | Reagovat

krutéé,, ale je to život a ten prostě krutý je... lidská blbost je vážně nekonečná,, člověk vždy chce to, co nemá a nikdy se nespokojí s tím co má =( někdy je to vážně až k pláči

5 Nikýs Nikýs | Web | 28. dubna 2010 v 17:46 | Reagovat

nevadí ,že nic nepřidáváš... jinak k článku ... strašně nerada to říkám,ale ... poslední dobou dělám to samé co ona zezačátku píše... to ... sem závislá na nutričních hodnotách... .:( a tak ..

6 didlinka-a didlinka-a | Web | 28. dubna 2010 v 18:25 | Reagovat

mám se faajn:-)

7 *KiKuli_n_NnQa* *KiKuli_n_NnQa* | Web | 1. května 2010 v 15:42 | Reagovat

parádní blog

8 didlinka-a didlinka-a | Web | 8. května 2010 v 18:35 | Reagovat

Ahojky prosím přihlaš se u mě do soutěže:-)....mám zatím málo přihlášek:-(

9 muminka <3 muminka <3 | Web | 11. května 2010 v 12:07 | Reagovat

To je vážně kruté :(..Už několikrát sem narazila na různých blogách články o ana. Samé děsivé příběhy. Je to zbytečné, takhle si kazit zdraví..myslí si, že jsou krásné, ale naopak. Nadruhou stranu za to nemohou, jde o psychiku..nikdy bych do toho nechtěla spadnout..i když se málem stalo.

10 didlinka-a didlinka-a | Web | 11. května 2010 v 12:39 | Reagovat

POZVÁNKA NA PÁRTY:-)
Dneska uskutečním mojí blog párty didlinka-a.Budu moc ráda když se taky přidáš.Začne v 16:00!.Další info na mém blogu;-)

11 Nikíísek.Lowíísek Nikíísek.Lowíísek | Web | 20. května 2010 v 16:18 | Reagovat

Stěhuju sééé =) více info u mě na blogu  (: a měním přezdívku na Niki H.

12 Nikýs Nikýs | Web | 1. června 2010 v 11:06 | Reagovat

ahojda :) tak jsem ten nový blog stihla rychleji než jsem si myslela :) ještě není úplně funkční :) ale doufám,že budeš chtít být nadále SB :) Kdyžtak se vyjádři u mě na tom novém blogu(odkaz web) zatím se měj krásně :) ahoj,bývalá Freshprince:)

13 Nikýs Nikýs | Web | 1. června 2010 v 17:44 | Reagovat

fajn :) až bude ozvi se ;)

14 janača janača | 30. července 2010 v 11:02 | Reagovat

Ahoj máš moc hezký blog. prosím hlásni pro mě v BRAVO soutěži:http://www.bravo.cz/fun/fotosoutez/41346-s-julinkou-nezapomenu-ani-na-jednu-vterinu-naseho-nejlepsiho-kamaradstvi/ budu strašně moc ráda když někdo hlásnete :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama