Černý krasavec-úvod

24. února 2010 v 21:59 | Princesska...=* |  Povídka-Černý krasavec
Tak už je tady úvod Černýho krasavce...Bude to vyprávět o mě takže i s mím jménem=D Tady to máte...


Už jsem byla jako každé ráno ve stáji a běžela jsem rovnou za Diablem...byl to nádherný černý kůň a jezdila jsem na něm ve stáji v Horách. Milovala jsem ho nadevše, jako nic jiného a proto jsem z toho byla celá nesvá...byla jsem u něj v boxu takže mě nikdo nemohl vidět a uslyšela jsem hlasy :,,Musíme jednoho z koní prodat...Diablo je statný a mladý kůň a ten by asi nejlépe snášel nového majitele." říkal Tomáš, majitel stáje. Když jsem to uslyšela, do očí se mi vrhly slzy jako malému dítěti. Proč? Nemůžou mi Diabla prodat! Není to sice můj kůň, ale je jedinej kterého tolik miluju ve stáji v Horách!

Nemohla jsem tam dál stát a brečet proto jsem se zvedla a šla pro sedlo a uzdečku...Měla jsem oči červené, od toho jak jsem brečela a proto za mnou hned přiběhla moje nejlepší kamarádka Nicol. ,,Hele, hele zastav se zlatíčko...Ták povídej copak je?" Začala vyzvídat Nicol. ,,Nicolko, chápeš to? Chtějí mi sebrat Diabla, chtějí ho prodat!" Vyhrkla jsem na ní. Řekla jsem jí všechno co jsem slyšela ale furt jsem tomu nevěřila! Proč?! Nemůže to být pravda! Vytrhla jsem se z Nicol náruče a běžela osedlat Diabla. Jela jsem pryč, nevěděla jsem kam ale stále jsem za sebou slyšela dusot koňských kopyt. Otočila jsem se a byla to Nicol. ,,Táni...prosím zastav!" Zastavila jsem Diabla a čekala až přicválá Nicol na Sněžence. Byla to krásná bílá klisna a narozdíl od Diabla patřila Nicol. ,,Zbláznila ses? Sněženka není tak dobrá v rychlosti jako Diablo!" Zakřičela Nicol protože byla ještě docela daleko. Při pohledu na její obličej sem se musela smát...Ano, Diablo byl nejrychlejší kůň ve stáji a Sněženka se mu vážně rovnat nemohla. ,,Promiň no, nechtěla jsem tam dál být..." Řekla jsem a vydala se krokem po kopci nahorů. Diablo byl suprovej kůň takže poslechl jakoby mi četl myšlenky. Nicol vyrazila za námi a celou cestu jsme si povídali.

Při té zábavě jsem zapoměla na všechny starosti s Diablem ale při návratu do stáje se to vrátilo...Nemohla jsem to vydržet a proto jsem běžele za Tomášem. ,,Proč mi nikdo nic neřekl?" ,,Táni uklidni se a řekni mi co se stalo" Řekl klidným hlasem Tomáš a pořád upravoval sedlo...Bylo na něm vidět že je nervozní takže asi věděl o co jde. ,,Ty dobře víš co myslim...Jak mi můžete prodat Diabla?"Zakřičela jsem na něj se slzami v očích. ,,Víš, je finančně moc náročné platit za stáj a všem brigádníkům kteří tady jsou, musíme jednoho z koní prodat!" ,,Ale proč to musí být zrovna Diablo? Proč mi ho berete?" ,,Nikdo ještě neřekl že to bude určitě Diablo ale myslím že ten na to bude nejlíp stavěnej." Nemohla jsem s nim dál mluvit a tak jsem se zvedla a běžela domů.

Když jsem přišla domů rodiče se na mě usmívali ale když mě uviděli mamka se za mnou rozběhla do schodů a přišla ke mě do pokoje. ,,Beruško, co se děje?" ,,Mami, tomu neuvěříš," říkala jsem se slzami v očích ,,chtějí mi prodat Diabla!!" V tu chvíli přišel do pokoje táta a divně se usmíval...ten úsměv znám, usmívá se tak jen když mi chce říct nějakou hezkou novinu. Sedl si ke mě na postel a chytil mě kolem ramen. ,,Zlatíčko, neboj se, za týden bude všechno v pořádku."
Byly zrovna letní prázdniny a proto jsem zmizela na týden k Nicol. Těšila jsem se domů jako malá a furt si přehrávala v hlavě tátovo slova ,,za týden bude všechno v pořádku!" Nadešel den, kdy jsem měla odjed od Nicol a vrátit se domů...byla jsem hrozně nedočkavá ale nejvíc jsem se těšila až poběžim za Diablem. Bylo mi jasné že za celej ten týden se mu začalo stýskat.Ještě šťastnější jsem byla protože zrovna v ten den mám narozeniny. Mé patnácté narozeniny!

Byla bych schopná psát dál ale to si myslim že by to nečetl už vůbec nikdo=D=) Táákže další díl bude už zítra.=) Doufám že si to aspoň někdo přečte. Budu ráda=) A jen na konec...todle je opravdu jen vymyšlenej příběh jen jsem si už od mala přála černého koně Diabla...no jsem blázen no a hroznej snílek=D=)
Ps: Napište pod článek kdo to četl...mmm jen abych věděla kolik vás je=D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mum!NQ@,,Your Affs.. ♥ Mum!NQ@,,Your Affs.. ♥ | Web | 24. února 2010 v 23:02 | Reagovat

nádhernýýý!..talentovkáá fakt, doufám, těším se na další díl :)

2 Mum!NQ@,,Your Affs.. ♥ Mum!NQ@,,Your Affs.. ♥ | Web | 24. února 2010 v 23:03 | Reagovat

to doufám tam jakože není :D :D

3 Mišůůl Mišůůl | E-mail | Web | 5. června 2010 v 7:49 | Reagovat

četla sem - hezký

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama