Dokonalé líčaní aneb jak na to...

29. května 2009 v 18:11 | Princesska...=*
Každé z nás se to nejednou stalo: dáme si práci s líčením a buď je z nás na denním světle "maska" nebo máme problém s tím, že make-up je po pár hodinách ten tam. Tady je pár rad, jak těmto nepříjemnostem zabránit.

PODKLAD:
První důležitá věc je podkladový krém podle tipu naší pleti. Lze zvolit z krému hydratačního, mastnějsího nebo z krému obsahujícího ovocné kyseliny pro unavenou pleť. Krému stačí spíše méně a nanášíme jej na čistou pleť, ošetřenou pleťovým tonikem.

MAKE-UP:
Opět musíme použít make-up podle tipu naší pleti a přibližného odstínu naší pokožky. Doporučuji odstín make-upu zkoušet přímo na tváři a ne na hřbetu ruky. Na tvář vedle sebe naneste tři různé odstíny barev a sama poznáte, jak jednoduché je vybrat ten správný.

LÍČENÍ:
Make-up nanášíme zásadně houbičkou, k tomu určenou a ne prsty. Make-up nám tak déle vydrží.Co se týče drobných vad pokožky, jako pupínky, žilky apod., zakrýváme korektorem nebo tuhým make-upem, který já osobně mohu doporučit. Opět nenanášíme prsty,ale tenkým štětečkem, aby přechod byl co nejmenší a náš malý problém co nejméně vyditelný.

PUDR:
Nejlépe je použít pudr sypký, transparentní. Pleť je potom hebká a během dne nemá sklony se mastit, jako po nanesení pudru tuhého. Ten máme v kabelce pouze pro přepudrování a úpravy make-upu. Sypký pudr nanášíme štětcem v malém množství, což obecně platí pro vše, co během líčení používáme.

OČI:
Stíny opět používáme v té konzistenci, která nám vyhovuje. Máme na výběr: suché, mastné, tekuté atd. Barvy pro tuto sezónu převažují světlé,teplé odstíny, tedy: růžová, světle fialová, béžová ,mokka atd. Fantazii se meze nekladou a víte jistě sama co vám sluší.
Po aplikaci stínů přichází na řadu tužka na oči. Tu používáme k zvýraznění oka. Kdo má problémy s tenkou rovnou konturou, mohu doporučit si víčko s malými rozestupy, těsně u řas natečkovat. Kontura se vám povede vykreslit mnohem lépe.

OBOČÍ:
Na obočí používáme tužky k tomu určené a varuji před černou barvou. Lépe je použít tužku v odstínu hnědé a šedé, tou se snažíme dokreslit tvar obočí. Ten je u kořene nosu širší a postupně se zužuje. Musím upozornit na to, že obočí ve tvaru tenounké linky, už dávno vyšlo z módy.

ZDRAVÍČKA:
Slouží k zvýraznění obličeje a my je nanášíme na lícní kosti. Nanášejí se ve směru od zhora dolů, opět pozor na výběr barvy.

RTY:
Jako první použijeme konturovací tužku na rty. Tou obkreslíme, případně zužíme tvar rtu. Použijeme konturovací tužku o odstín tmavší než je rtěnka. Pro aplikaci rtěnky opět doporučuji štěteček, lépe se nám vykrouží tvar, který jsme udělaly konturovací tužkou. Jedna rada na závěr: rty po nalíčeni přepudrujeme a opět přetřeme rtěnkou, vyvarujeme se tím brzkému přelíčení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama